Prosta i szybka pizza

Categories Przepisy
Prosta i szybka pizza

Dzieci kochają pizzę. Gdy mają do wyboru zjeść na obiad pyszny włoski placek lub kotleta schabowego z ziemniakami, zawsze zdecydują się na tę pierwszą opcję. Dorośli często także wymieniają pizzę, gdy ktoś pyta ich o ich ulubione danie. A czy mając na nie ochotę, trzeba od razu koniecznie je zamawiać lub sięgać po mrożone i gotowe potrawy? Niekoniecznie! Zrób pizzę w Bydgoszczy – tak głoszą liczne artykuły znalezione w Internecie. Pokazują one, jak w bardzo szybki i banalnie prosty sposób nawet najmłodszy maluch może poradzić sobie z utworzeniem tego wyjątkowego i niesamowicie smacznego dania.

Największe trudności w przygotowywaniu domowej pizzy sprawia oczywiście samo ciasto. O ile nawet dziecko byłoby w stanie połączyć i wymieszać ze sobą wszystkie składniki potrzebne do jego wykonania, tak mogłoby już sobie nie poradzić z rozwałkowaniem lub wyrobieniem masy. Całe szczęście ciasto można zakupić w gotowej już formie. Co prawda nie będzie ono tak smaczne i wartościowe jak to domowe, ale zjedzone raz na czas nikomu nigdy nie zaszkodzi. Przepisz na pizzę uwzględnia również dodawane do tych włoskich placków składniki. Mając już rozwałkowane ciasto na blaszce, należy uzupełnić je kolorowymi i zróżnicowanymi dodatkami. Mogą to być np.: pokrojone kawałki świeżego pomidora, małe plasterki pieczarek, kukurydza z puszki, przysmażony kurczak z przyprawami, szynka lub ostre salami. Po uzupełnieniu pizzy ulubionymi dodatkami należy już tylko posypać ją obficie tartym serem. Spód należy natomiast posmarować zwykłym sosem pomidorowym albo kupionym ketchupem. Pizza będzie też znacznie lepsza, jeśli posypie się ją świeżymi lub suszonymi ziołami. Smacznego!

Od wielu lat to właśnie włoskie restauracje cieszą się w Polsce największym zainteresowaniem. Podają wyjątkowo smaczne włoskie jedzenie z https://www.pizzadalmacja.pl/, w którym Polacy bardzo szybko się zakochali. Przepadają już nie tylko za prawdziwymi makaronami, ale też pizzami, znanymi w naszym kraju już od wielu lat. A skoro można je przygotowywać samodzielnie, to po co je zamawiać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *