Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest niedziela, 22 kwietnia 2018 r.
Get Adobe Flash player

Stypendia szkolne czekają

4.09.2016 r. 18:42, autor: UM, red,

Do 15 września 2016 r. w Urzędzie Miejskim przyjmowane będą wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2016/2017 - skierowane jest do uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Wyszków znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Stypendium szkolne skierowane jest do uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Wyszków znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka i długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także, gdy rodzina jest niepełna lub występuje zdarzenie losowe.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia, uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne, nie może być większa niż kwota 514,00 zł netto. Stypendium szkolne jest przyznawane na wniosek: rodziców, pełnoletniego ucznia, dyrektora szkoły. Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego można pobrać i złożyć w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie, Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków (Wydział Edukacji i Spaw Społecznych, pokój nr 8A na parterze) w terminie do 15 września br.

Wymagane dokumenty: wniosek o przyznanie stypendium szkolnego oraz zaświadczenia  lub oświadczenia potwierdzające dochody członków rodziny prowadzących wspólne gospodarstwo domowe z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku, czyli za miesiąc sierpień 2016 r.

KOMENTARZE (0)

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.
Możesz jako pierwszy/a napisać co o tym myślisz!

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków