Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest czwartek, 22 marca 2018 r.

Orkiestra na Bałkanach

16.08.2016 r. 6:01, autor: MODOSP

Od 26 lipca do 6 sierpnia br. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Wyszkowa przebywała na warsztatach muzycznych w Bułgarii. Ostatni raz Orkiestra koncertowała na Bałkanach cztery lata temu, biorąc udział festiwalu Balkan Folk Fest. Tym razem wyszkowska młodzież wypoczywała w malowniczej miejscowości St. Konstantin i Elena, w pobliżu Warny.

Wakacje to szczególny czas dla młodych muzyków z Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Od lipca do września koncertują niemal w każdy weekend, uświetniając wiele imprez na terenie naszego miasta i regionu. Aby połączyć wielogodzinne próby konieczne do przygotowania często zupełnie nowego repertuaru na różne występy, z wypoczynkiem, Orkiestra co roku wyjeżdża na wakacyjne warsztaty muzyczne, korzystając z zaproszeń napływających z wielu europejskich krajów. Podczas pobytu w Bułgarii wyszkowska młodzież przygotowywała się m.in. do koncertów z okazji 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej 15 sierpnia w Rybienku Leśnym, Dożynek Gminy Somianka 21 sierpnia, Powiatowych Dożynek 28 sierpnia w Rząśniku, a także Grzybobrania 11 września w  Długosiodle. Czas wolny zespół spędzał zachwycając się urokami wybrzeża Morza Czarnego i wypoczywając na plaży. Młodzież miała okazję m.in. do zwiedzenia Nessebaru - najstarszego miasta w Bułgarii, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, korzystając z rejsu statkiem, spacerując wąskimi uliczkami i podziwiając cerkwie z XIII i XIV w.  Ponadto Orkiestra odwiedziła również słynne Złote Piaski, nazywane przez wielu letnią stolicą Bułgarii.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie zaprasza w swoje szeregi dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 lat, zarówno amatorów, jak i osoby z doświadczeniem muzycznym!

KOMENTARZE (0)

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.
Możesz jako pierwszy/a napisać co o tym myślisz!

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków