Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest czwartek, 22 marca 2018 r.
Get Adobe Flash player

Surowy wyrok dla sprawczyni wypadku

5.08.2016 r. 11:30, autor: redu

Po ponad dwóch latach od momentu zdarzenia Sąd Rejonowy w Wyszkowie wydał wyrok w sprawie wypadku, który wydarzył się 5 maja 2014 roku. Sprawczyni skazana została na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

O sprawie wypadku, w którym ciężko poszkodowana została Paulina Rudzka i wielu nieścisłościach i nieprawidłowościach w toku prowadzonego przez policję i prokuraturę śledztwa pisaliśmy TUTAJ 

Po początkowym umorzeniu sprawy, na skutek protestów rodziców poszkodowanej oraz presji ze strony mediów, prokuratura zmieniła jednak zdanie i wznowiła śledztwo. Można o tym przeczytać kilkając TUTAJ

Rozbieżności w ustaleniach były tak ewidentne, że tym wypadkiem zainteresowała się nawet Telewizja Polska, realizując reportaż dla Ekspresu Reporterów. (kliknij TUTAJ)

Jak pisaliśmy na wstępie, po ponad dwuletnim dochodzeniu sprawa znalazła swój finał w sądzie, który wydało postanowienie o uznaniu Małgorzaty Z. za sprawczynię wypadku i orzeczeniu kary roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres dwóch lat.

W uzasadnieniu wyroku, śedzia wskazał wiele nieprawidłowości w ocenie zdarzenia oraz podważył dowody dostarczone przez biegłego sądowego, oceniającego przebieg wypadku.  Wyrok nie jest prawomocny. Obu stronom przysługuje odwołanie do Sądu wyższej instancji. Wkrótce Sąd wyda pisemne uzasadnienie do wyroku.

 

KOMENTARZE (3)

Ingenio napisał/a: 2017-03-19 17:53:29

WYPADKI W ROLNICTWIE ! O odszkodowanie za wypadki podczas pracy w rolnictwie należy ubiegać się zawsze , jeśli do wypadku nie doszło z Twojej winy . Odszkodowanie wypłacane jest z obowiązkowego ubezpieczenia OC rolników , często są to bardzo wysokie kwoty. Miałeś wypadek podczas pracy w rolnictwie ? Pracowałeś odpłatnie lub w ramach pomocy sąsiedzzkiej ? Doznałeś obrażeń ciała? ULEGŁO ZNISZCZENIU TWOJE MIENIE ( NIERUCHOMOŚCI , PLONY ) ? Walcz o należne Ci odszkodowanie i zadośćuczynienie 1 Okres przedawnienia sprawy to 3 lub 20 lat od wypadku ! Zadzwoń do nas po więcej informacji.tel. do Doradcy 798201032 , 573280897

brrrrrrrrrrrrrrrr napisał/a: 2016-08-22 17:20:53

tak faktycznie sędzia nie śedzia kto to pisze ?

janek 2608onet.pl napisał/a: 2016-08-06 19:32:18

[SĘDZIA] CHYBA TAK SIĘ PISZE

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków