Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest środa, 21 marca 2018 r.
Get Adobe Flash player

Przygotowanie do ŚDM

20.07.2016 r. 8:36, autor: redu

Jutro do Wyszkowa przyjedzie grupa młodzieży z Włoch. To etap przygotowań do obchodów Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata. Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem tych Dni był święty Jan Paweł II. W lipcu 2013 r. w Rio de Janeiro z młodzieżą spotkał się papież Franciszek, który ogłosił, że następne spotkanie młodych odbędzie się w 2016 roku w Polsce.

ŚDM są spotkaniem wielodniowym. Składają się z dwóch zasadniczych części: pierwsza to "Dni w Diecezjach", kiedy młodzież z całego świata przebywa na terenie kraju, który jest gospodarzem spotkania; druga to "Wydarzenia Centralne", czyli tygodniowy pobyt młodzieży w głównym mieście organizacyjnym, tym razem w Krakowie.

Do Diecezji Łomżyńskiej także przybędzie grupa obcokrajowców m.in. z  Łotwy, Ukrainy, Meksyku, Indii, USA. Do Wyszkowa przyjedzie grupa z Włoch, która zamieszka u tutejszych rodzin. Trwają intensywne przygotowania w których aktywnie uczestniczą także władze miasta. Koordynatorem wszystkich działań jest ks. Karol Skrodzki.

Punktem centralnym Dni w Diecezji Łomżyńskiej będzie Festiwal Narodów, który odbędzie się 23 lipca w Łomży.

Światowe Dni Młodzieży to wyjątkowy czas radości młodych ludzi z wyznawania wiary w jednego Boga, warto pomyśleć o własnym udziale w tym wyjątkowym wydarzeniu.

KOMENTARZE (0)

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.
Możesz jako pierwszy/a napisać co o tym myślisz!

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków