Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest niedziela, 22 kwietnia 2018 r.
Get Adobe Flash player

Mateusz Tryc o krok od Olimpiady

6.07.2016 r. 10:30, autor: redu

Zaledwie jeden krok dzieli wyszkowianina od udziału w Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Wygrywając kolejną walkę eliminacyjną w Wenezueli przybliżył Wyszków do historycznego momentu.

W ćwierćfinale eliminacji do IO 2016 Mateusz Tryc pokonał czeskieego pięściarza Ladislava Kutila. Wszyscy sędziowie wydali jednoznaczny werdykt - Mateusz wygrał na punkty 30:27. Tym samym Tryc przybliżył swoje szanse na awans do Igrzysk Olimpijskich.

Aby awansować do olimpijskich rozgrywek wyszkowianin potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa. Walka odbędzie się w czwartek a przeciwnikiem Mateusza bedzie kolumbijczyk Jaun Carlos Carillo.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Mateusz Tryc, wybierając ścieżkę rozwoju, a tym samym rezygnując z dużych profitów finansowych jakie funkcjonują w zawodowym boksie, świadomie zrezygnował z kariery zawodowego pięściarza. Poświęcił całą swoją karierę, by realizować idee barona Pierre de Coubertin. Doceniły to także władze Gminy Wyszków - Mateusz jest od trzech lat stypendystą lokalnego samorządu.

Trzymamy kciuki za Mateusza i mamy nadzieję, że Wyszków w kartach swojej historii zapisze olimpijczyka.

 

 

Zdjęcie: FBKOMENTARZE (1)

Maciek napisał/a: 2016-07-07 08:12:47

Powodzenia!

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków