Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest czwartek, 22 marca 2018 r.

Streetworkerskie ferie

29.02.2016 r. 6:55, autor: A.Grajczyk

Nowy rok, nowy projekt i nowe działania dla dzieci i młodzieży. W tym roku atrakcje zostały zorganizowane na miarę pogody, jaka panowała w ferie - oto kolejna relacja Andrzeja Grajczyka z zajęć streetworkerskich.

Od razu na początku ferii zbiórka młodzieży i wycieczka, w tym roku wyjątkowo nie na lodowisko, ale na termy do Mszczonowa. Była to poniekąd niespodzianka dla grupy, do końca nie wiedzieli, dokąd jadą. Część była bardzo ciekawa i chyba nawet troszeczkę przestraszona, lecz na miejscu niesamowicie zadowolona. Śmiechom i zabawom w wodzie towarzyszyły długie rozmowy, a w drodze powrotnej apetyty i dobry sen.

Na kolejne dni zostały zaprogramowane zajęcia szkolenia survivalowego, lecz deszczowa pogoda i rozmiękły grunt akurat przeszkodził w tej nauce, więc decyzja szybka, pakujemy się w samochody i ruszamy na wycieczkę do Puszczy Kamienieckiej. Zwiedzamy atrakcyjne miejsca, poznajemy punkty widokowe przy szlakach turystycznych i znajdujemy ostatnie ślady po zimie. Dziewczęta były zauroczone okolicznymi widokami, ale czas biegł szybko i niepostrzeżenia nadeszła pora powrotu. Umawiamy się i szykujemy kolejną, dłuższą wycieczkę. Ruszamy za kilka dni, tym razem z piciem i prowiantem. Przejeżdżamy obok malowniczego rezerwatu „Wilcze Błota” pod Ostrówkiem, dalej „Czaplowizna” pod Toporem i docieramy do rezerwatu – uroczyska „Kules” pod Zieleńcem, udajemy się na ewenement regionu – wspaniałe wydmy pod Sadownem. Pogoda iście wiosenna, świeci słonko, a okolica zachwyca. Wracamy inną trasą i zatrzymujemy się przy kolejnej osobliwości, starusieńkiej kapliczce z drewnianą figurą św. Jana Nepomucena. Trudno określić lata nie będąc znawcą, ale wszyscy ok. 200 lat tej figurce dajemy. W drodze powrotnej zajeżdżamy nad Bug do miejsca, które wszystkim się bardzo podoba. Rozpalamy ognisko i pieczemy chleb, bułki i jabłka. Wszystko w połączeniu z gorącą herbatą smakuje niczym wytworny obiad. Wieczorem wracamy do domów. Tej nocy problemów ze spaniem chyba nikt nie miał.

Młodsi zaś w czasie ferii uczestniczyli w seansach filmowy organizowanych przez WOK Hutnik. Dla starszych doszła jeszcze jedna atrakcja tuż po feriach. Wyjazd na zwiedzanie fortów na polu bitwy pod Mławą tzw. Pozycja Mławska, na której pierwszego września 1939 r. Niemcy połamali sobie zęby.

Grupa pedagogiki niekonwencjonalnej działa w ramach projektu dofinansowanego przez gminę Wyszków  i realizowanego od roku 2015 przez Fundację „Nad Bugiem”.

Kliknij aby przejść do galerii KOMENTARZE (0)

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.
Możesz jako pierwszy/a napisać co o tym myślisz!

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków