Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest niedziela, 22 kwietnia 2018 r.

Nie dajcie się nabrać na gwałty w Wyszkowie

12.02.2016 r. 14:02, autor: redu

Dotarła do Was informacja o dwóch gwałtach dokonanych w Wyszkowie ubiegłej nocy? Nie dajcie się nabrać. To fejk, który w założeniu ma wyłudzić pieniądze.

Dzisiaj w portalu społecznościowym FB pojawiła się informacja o rzekomym dokonaniu dwóch gwałtów na terenie Wyszkowa. Pojawiło się także wideo, w którym autor informacji, prosi o pomoc w rozpoznaniu domniemanych sprawców. Dla uwiarygodnienia tej wiadomości cytowany jest także Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie.

TO FEJK, czyli internetowe oszustwo.

Cały proceder polega na tym, że ciekawski internauta, który zechce obejrzeć wideo, musi wysłać sms-a na podany w odtwarzaczu numer, by obejrzeć całe nagranie.

TEN SMS SŁONO KOSZTUJE!!! Ponad 30 zł. Zatem nie dajcie się oszukać!

To oczywiste oszustwo - mówi Matra Gierlicka, rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie. Nie odnotowaliśmy takiego zdarzenia, a cała sprawa jest przykładem na próbę wyłudzenia wysokiej opłaty za przesłany sms z tzw. klasy premium.

Widomość jest tak sprytnie skonstruowana, że jeżeli czyta ją osoba przebywająca w np. Pułtusku, wówczas cały tekst dotyczy zmyśłonego wydarzenia w Pułtusku. Jeżeli w Lublinie, to zdarzenia, według autora, miały miejsce w Lublinie.

NIE DAJCIE SIE NABRAĆ!

Kod, który należy wysłać, to ten sam, który użyto podczas domniemanej transmisji meczu Campera Wyszków. Wówczas także doszło do oszustwa. Pisaliśmy o tym KLIKNIJ TUTAJ.

KOMENTARZE (2)

interfan napisał/a: 2016-02-12 14:53:01

to te same gnojki co przy meczach, nie tylko Campera. Gość jest z Wrocławia prokuratura bezsilna. I dalej naciąga ludzi.

Ort napisał/a: 2016-02-12 14:36:18

Skonstruowana a nie "skonstrułowana". Pozdrawiam

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków