Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest czwartek, 22 marca 2018 r.
Get Adobe Flash player

Roztańczony Karnawał OPS

8.02.2016 r. 8:10, autor: OPS Wyszków

Zabawa była przednia a miny dzieci promieniujące. W restauracji Baśniowa w Rybienku Leśnym odbył się Integracyjny Bal Karnawałowy zorganizowany przez wyszkowski OPS.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie kolejny rok integruje dzieci z gminy Wyszków poprzez zaproszenie ich do wspólnej karnawałowej zabawy. 2 lutego było w tym roku początkiem ferii zimowych i zarazem dobrym momentem do skorzystania z zaproszenia na bal karnawałowy i wspólną integrację poprzez taniec. Z takiego zaproszenia skorzystały dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna” w Wyszkowie, dzieci ze świetlicy Środowiskowej w Skuszewie, dzieci z Ogniska Wychowawczego TPD w Wyszkowie i inne dzieci gminy Wyszków, które wzięły udział w Integracyjnym Balu Karnawałowym pn. „Roztańczony Karnawał” zorganizowanym w Restauracji Baśniowa w dniu 2.02.2016r. W zabawie uczestniczyło ponad 120 osób, pociechom towarzyszyli często rodzice lub opiekunowie.

W organizację i prowadzenie balu zaangażowała się młodzież z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, działająca w wolontariacie. Bal rozpoczął się o godzinie 13.00 głośnymi okrzykami integracyjnymi. Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie Pani Agnieszka Mróz serdecznie powitała gości, podziękowała Państwu Kowalewskim za kolejny już 12 rok sponsorowania balu dla dzieci jak również doceniła zaangażowanie w organizację balu Dyrekcji Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik” w Wyszkowie, wolontariuszy i ich opiekuna Pani Danuty Przybysz.

Miłym akcentem balu było przekazanie dzieciom słodyczy i życzeń wspaniałej zabawy przez Panią Elżbietę Piórkowską  - przewodniczącą Rady Miejskiej w Wyszkowie i Pana Sławomira Cieślak Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego – reprezentującego Burmistrza Wyszkowa.

Po słodkim poczęstunku wolontariusze porwali uczestników balu do „Roztańczonego Pociągu”, którego konduktor obwoził dzieci i ich rodziców po całej Polsce, a na końcowej stacji zajechał do Warszawy i tam udało się wszystkim pod czujnym okiem wolontariuszy wspólnie zatańczyć poloneza.

Inne konkursy takie jak „Balonowy Pląs”, „Gazetowy Spryt”, „Smakowity Kęs”, zabawy integracyjne w kółku, wróżenie u światowej sławy wróżek, malowanie buziek to atrakcje  zaproponowane przez organizatorów, które wciągały wszystkich do zabawy i nie dały się nikomu nudzić.

Około godziny 16.00 rozbawione i uśmiechnięte dzieci z pomalowanymi buźkami i pamiątkami w postaci balonikowych kotylionów przypiętych na ubraniach, a także balonów zdobytych w konkursach i innych nagród np. bezpłatnych biletów wstępu na bajki do WOK Hutnik w dobrych humorach wróciły autokarem do Wyszkowa .

Organizatorem balu byli Państwo Danuta i Krzysztof Kowalewscy z Restauracji „Baśniowa”, Burmistrz Wyszkowa i Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie.

Kliknij aby przejść do galerii KOMENTARZE (0)

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.
Możesz jako pierwszy/a napisać co o tym myślisz!

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków