Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest niedziela, 22 kwietnia 2018 r.
Get Adobe Flash player

Proces z groźbami w tle

4.02.2016 r. 14:00, autor: redu

Po przeszło dwóch latach sprawa sądowa dotycząca śmierci Roberta Czajkowskiego rozpoczyna się na nowo. W międzyczasie pojawiły się groźby w stosunku do rodziny. Prokuratura apeluje o nienagłaśnianie sprawy gróźb. 

We wtorek przed wyszkowskim Sądem Rejonowym rozpoczęła się rozprawa przeciwko Sebastianowi G. podejrzanemu o przyczynienie się do śmierci Roberta Czajkowskiego. Rozpoczęła się na nowo, bowiem po prawie dwóch latach zmieniono sędziego i w związku z tym przewód sądowy należało rozpocząć od nowa. Sędzię Izabelę Gąsowską-Burę zastąpił sędzia Jędrzej Dessoulavy-Śliwiński. Na początku posiedzenia sędzia zaapelował do rodziny o zaufanie i oświadczył, że proces będzie się toczył w sposób prawidłowy.

Podczas rozprawy matka nieżyjącego Roberta Czajkowskiego zeznała, że pod adresem jej rodziny kierowane były groźby. Jak powiedziała przed sądem  - Dowiedziałam się, że jak będę dalej nagłaśniać temat to zginie moje kolejne dziecko. A prokuratura nic nie zrobi, bo jest powiązana z  Sebastianem G. i jego rodziną. Te słowa miał wypowiedzieć w obecności znajomej Czajkowskiej jeden z jej kolegów. Zdarzenie miało miejsce w trakcie towarzyskiego spotkania podczas którego spożywano alkohol. Czajkowska podaje nam nazwisko świadka tej wypowiedzi i młodego mężczyzny, który miał te słowa wypowiedzieć (do wiadomości red.). Przyznaje także, że sprawę tej groźby nie zgłaszała Policji, bowiem w sprawie śmierci jej syna napisała już tyle zażaleń i skarg, że nie chce być traktowana jako osoba niepoważna.

Na zeznania Czajkowskiej zareagował prokurator Rowicki z Ostrołęki (wyszkowska Prokuratura Rejonowa została odsunięta od sprawy). Poprosił o nie nagłaśnianie sprawy, czemu się dziwimy, ponieważ takie postępowanie jest w najwyższym stopniu naganne i wymaga publicznego potępienia. Złożył także wniosek o przesłanie do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce protokołu z posiedzenia sądu. Takie zachowanie może wiele oznaczać. Zapytaliśmy o to rzecznika prasowego Prokuratury prok. Rafała Kaczyńskiego: potwierdzam, taki wniosek został złożony, po jego otrzymaniu treść protokołu zostanie poddana analizie i prokurator zadecyduje o ewentualnym zainicjowaniu dalszych działań.  

Pisząc wprost: Prokuratura może dopatrzyć się znamion przestępstwa i wezwać w charakterze świadka osobę, która wg. zeznań Czajkowskiej groziła jej rodzinie, a może także postawić jej zarzuty składania gróźb karalnych, za które grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. O decyzji prokuratora przekonamy się wkrótce. Kolejna sprawa przed wyszkowskim Sądem Rejonowym odbędzie się 23 lutego.

KOMENTARZE (1)

Alfred napisał/a: 2016-02-16 15:34:35

Prokuratorzy w wyszkowie mają aspiracje raczej na obrońców niż oskarżycieli. Tego to nawet Bareja nie przewidział.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków