Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest czwartek, 22 marca 2018 r.

Kiepska sportowa niedziela

23.11.2015 r. 6:30, autor: M.S.

W hali WOSiR w Wyszkowie odbyła się II edycja Sportowej Niedzieli. Odbyła się, bo była w kalendarzu wydarzeń, zatwierdzonym do realizacji bodaj w zeszłym roku. Tyle można napisać. Niedziela nie spełniła pokładanych założeń. Nikła była także frekwencja publiczności.

Założeniem ubiegłorocznej, pierwszej edycji Sportowej Niedzieli było, aby nie przed telewizorem czy konsoletą do gier spędzać wolny czas a aktywnie rozwijać swoje zainteresowania i pasje poprzez sport, także poprzez kontakt z mistrzami sportu.  W 2014 r. roku gośćmi wydarzenia byli:  zapaśnik, wicemistrz olimpijski, Mistrz Świata i Europy Andrzej Supron, bramkarz Grzegorz Szamotulski, siatkarz Paweł Papke i Łukasz Juras Jurkowski – zawodnik MMA i komentator sportowy.

Popularyzacja sportu jako sposobu na aktywne spędzenie czasu - to było założenie Gminy Wyszków, trwale inwestującej w rozwój sportu. Wspieranie rozwoju fizycznego młodych osób jest bowiem bardziej skuteczne i tańsze niż walka z patologią, którą powoli staje się nadwaga i otyłość. Niedzielną imprezą gmina zamierzała promować zdrowy tryb życia - aktywny, sportowy.

Niestety miniona niedziela taką się nie okazała. Na trybunach naliczyliśmy zaledwie 52 osoby. Na parkiecie stawiły się wszystkie wiodące w Wyszkowie dyscypliny sportu. Byli młodzi piłkarze Bugu Wyszków i piłkarki Loczków. Zjawili się siatkarze Campera wspierani przez Jakuba Bednaruka trenera Plusligowego zespołu Politechniki Warszawskiej. Był Jacek Magiera, były trener Legii Warszawa kopiący piłkę wraz z najmłodszymi adeptami futbolu. Gimnazjon Apin intensywnie ćwiczył w ringu. Amerykańscy futboliści z drużyny Rhinos zdradzali zainteresowanym tajniki swojej ukochanej dyscypliny. Ale cała idea spotkania jakby się rozmyła. Każdy robił swoje. Nie było koordynacji działań i prezentacji drużyn ani ich sportowego dorobku. Zaginęła idea zdrowego trybu życia, sportowej rywalizacji. Przez prawie 50 minut nikt nie moderował spotkania, jak to czynił przed rokiem Andrzej Supron. Przez ten czas, poza zdawkowymi komunikatami organizatorów, nikt nie wiedział co się będzie działo. To bardzo zniechęciło i tak nielicznie zgromadzoną publiczność. Po prawie godzinnym oczekiwaniu na to, że coś się rozpocznie i wydarzy, pojawił się prowadzący, który pomimo dużej elokwencji, nie dał rady „uratować” imprezy. Szkoda. Bo ta Sportowa Niedziela to naprawdę doskonała okazja, by przede wszystkim młodym ludziom pokazać, że istnieje alternatywa dla gier komputerowych i jedzenia w fast foodach. Że istnieją autorytety, które warto naśladować. Że są możliwości na kreatywne i, co ważne, zdrowe spędzenie wolnego czasu.

Co zawiodło, że nie dopisała frekwencja i nie spełniono założonego celu? Może trochę rutyna? Udało się w ubiegłym roku, to i teraz się uda? Może pogoda? Może brak odpowiedniej reklamy? Wszak Facebook, wydrukowane w prasie ogłoszenie czy też rozsyłane sms-y to nie wszystko. A czy dzieci, te najbardziej zainteresowane, widziały w szkole choćby plakaty zachęcające do wzięcia udziału w Sportowej Niedzieli? Czy nauczyciele wychowania fizycznego zachęcili je, by wraz z rodzicami przyjść w niedzielę do hali na ulicy Geodetów? Nie znamy odpowiedzi. Na tak postawione muszą odpowiedzieć organizatorzy. Biorące  udział w Sportowej Niedzieli kluby stanęły na wysokości zadania w pełni angażując się w popularyzację sportu.

Byliśmy z kamerą w hali WOSiR-u. Materiał, który udało nam się zarejestrować jest bardzo skromny. Obejrzyjcie, prosimy, i porównajcie do ubiegłorocznej edycji wydarzenia. Wnioski wyciągnijcie sami, bo być może nasza opinia jest subiektywna.  Sądzimy jednak, że obiektyw kamery nie kłamie.

Nie krytykujemy w czambuł a jedynie poddajemy pod rozwagę jego idee. Może należałoby zweryfikować formę i nadać jej nowego sznytu. Warto się zastanowić.

Tak było w tym roku:

A tak przed rokiem:Kliknij aby przejść do filmu KOMENTARZE (1)

wyborca napisał/a: 2015-11-23 15:37:10

A bo rok temu przed sportową niedzielą były wybory, a teraz nie i wszystko jasne!

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków