Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest czwartek, 22 marca 2018 r.

Obejrzyj fragment historii Polski

13.11.2015 r. 15:36, autor: M.S.

Teatr Gaudium wystawił podczas Niepodległościowego Konkursu Talentów w Długosiodle spektakl obrazujący historię naszego narodu. Była to artrystyczna, autorska wizja dziejów kraju widziana oczami Karola Pycha i Aleksandry Gałązki.

Trudno w kilkunastominutowym przedstawieniu opisać historię naszego narodu. Autorzy wybrali więc mały jej urywek, umiejscawiając bieg akcji w latach 1772 - 1918, kończąc przybyciem do stolicy marszałka Józefa Piłsudskiego, będącego jedną z najważniejszych postaci naszej historii.

Spektakl, który okazał się kopią i zarazem artystyczną interpretacją tamtych lat, zauroczył widzów. Czuję konkurencję na plecach - powiedział, mile się uśmiechając,  aktor Arkadiusz Nader odnosząc się do kunsztu aktorskiego wykonawców. Wykonawców amatorów, co należy podkreślić.  To bardzo młodzi ludzie, którzy dopiero zgłębiają swoją wiedzę historyczną, więc jeżeli w taki sposób pojmują  swój patriotyzm, to ja im odpłacam wielkimi brawami. Brawami także za aktorski warsztat. Pewne rzeczy oczywiście można poprawić ale reszta była doskonała. Urzekło mnie ich zaangażowanie. Nikt im nie kazał, nikt nie zmuszał, a jednak to zrobili. Brawa i jeszcze raz brawa - dodał.

O patrioztyźmie i o tym jak go postrzegamy rozmawialiśmy z jurorami konkursu. Ten materiał opublikujemy niebawem, podobnie jak występy laureatów Niepodległościowego Konkursu Talentów. Dzisiaj obejrzyjcie koniecznie spektakl przygotowany przez Teatr Gaudium i zaprezentowany podczas obrad jury. Jak pisaliśmy, to autorska wizja naszej historii widziana oczami Karola Pycha i Aleksandry Gałązki.

Kliknij aby przejść do filmu KOMENTARZE (0)

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.
Możesz jako pierwszy/a napisać co o tym myślisz!

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków