Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest czwartek, 22 marca 2018 r.
Get Adobe Flash player

Prokuratura w Wyszkowie zmienia zdanie?

29.01.2015 r. 6:09, autor: M.S.

Prokuratura odrzucała dotychczas wnioski dowodowe poszkodowanej w wypadku drogowym Pauliny Rudzkiej. który miał miejsce na ulicy Paderewskiego. Teraz zmienia front i uznaje zażalenie za zasadne. Czy wznowi umorzone śledztwo?

O wypadku i proteście rodziców na działalność policji i prokuratury  pisaliśmy (kliknij żeby przeczytać) TUTAJ I TUTAJ. Rodzina poszkodowanej ma ogromne pretensje do wymiaru sprawiedliwości. Wytyka błędy w ich postępowaniu: brak zabezpieczenia dowodów z miejsca wypadku; odrzucanie w trakcie postępowania wniosków dowodowych; błędy w wyliczeniach odległości; fałszywe zeznania funkcjonariuszy.

Mama Pauliny Rudzkiej zwraca także uwagę na to, że w trakcie wykonywania czynności procesowych policjanci nie zauważyli jednej z kamer przymysłowych, która jej zdaniem, skierowana była w obszar, na którym  miało miejsce zdarzenie(właścicielem posesji na której zamontowana była ta kamera jest krewny kierującej autem marki Toyota).

Przypomnijmy, Paulina Rudzka w skutek wypadku odniosła rany bezpośrdnio zagrażające jej życiu. Prokuratura w Wyszkowie po siedmiomiesięcznym śledztwie umorzyła w grudniu ub.r. postępowanie ze względu na brak ustawowych znamion czynu zabronionego nie wskazując winnego wypadku. Zaledwie po miesiącu prokuratura zmienia zdanie i postanawia uznać zastrzeżenia rodziny i prawdopodobnie wznowi umorzone wcześniej śledztwo. To wszystko dzieję się w chwili kiedy sprawą zainteresowały się media. Cóż tak istotnego stało się w sprawie, że Prokuratura w Wyszkowie zmieniła w ciągu miesiąca swoje stanowisko? Są nowe dowody w sprawie?

W otrzymanym przez rodzinę poszkodowanej zawiadomieniu z dnia 23 stycznia b.r. Sekretariat Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie informuje, że postanowieniem prokuratora z dnia 23 stycznia 2015 roku zostało uwzględnione zażalenie o umorzeniu dochodzenia w przedmiotowej sprawie. (pismo podpisał starszy referent prokuratury) Co to oznacza? Czy śledztwo będzie prowadzone od nowa? Czy zostaną uwzględnione wnioski dowodowe poszkodowanej? Czy wreszcie strony będą traktowane róworzędnie?

Z informacji które posiadamy wynika, że za sprawą listu ze skargami na działanie wyszkowskiej Prokuratury oraz Policji, który podpisały rodziny Czajkowskich,Rudzkich i Brzezickich, interwencję podjęła Prokuratura Generalna przekazując sprawę Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie. Cieszę się, że nasza skarga nie została przekazana do Wyszkowa lub Ostrołęki - kwituje ten stan rzeczy mama poszkodowanej.

Jak postępowanie potoczy się dalej? Czy sprawca wypadku zostanie wskazany?

 

KOMENTARZE (5)

Stefan napisał/a: 2016-07-07 07:33:27

juz dawno ktoś z rzadu pownien się wziąśc za dzialania prokuratury w Wyszkowie,sadu Rejonowego: wydzialu rodzinnego czy karnego, gdzie pracuje wspaniala pani sedzina G.- B. oraz sadu okregowegow Ostrołece bo to jedna wielka klika.Ludzie się skarża i wytykaja bledy zarówno sadów jak i prokuratury ,a te swiete krowy nic sobie z tego nie robią bo przecież maja immunited. To skandal i nie opuszczalnie by nie było możliwości wyciągniecia konsekwencji dla takich osoób które popełnija rażące i bardzo poważne błedy !! Pozatym im sie po prostu nadzwyczajniej niechce przyłożyć do spraw by porządnie ją zbadać,bo maja tego tony akt-stad taki efekt jaki mamy. Panie Ziobro zrób Pan z tym porządek!!

anna napisał/a: 2015-02-19 17:32:24

Jak to możliwe, aby prokuratorzy pracowali w miejscu zamieszkania. Wynikające z tego powodu powiązania rodzinno -towarzyskie, w tak niewielkim miasteczku są dla pokrzywdzonych ludzi nie do pokonania.

Eliza napisał/a: 2015-02-01 20:21:54

WY nie macie o czym pisać ? co dwa dni jakieś wypociny o tym gównie

napisał/a: 2015-01-29 20:16:27

To prawda Media jak chcą to zrobią z ciebie gwiazdę,ale jak zaleziesz im za skórę to cię zgnoją ,ale naszej prokuratury nie muszą to i tak bagno

bongo napisał/a: 2015-01-29 17:21:58

pali się grunt pod nogami

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków