Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest środa, 21 marca 2018 r.
Get Adobe Flash player

SUPER! SUPER! SUPER! - premiera Sylaby

11.02.2013 r. 8:00, autor: M.S.

Spadek, który po zmarłym biznesmenie niespodziewanie trafia do Wyszkowa, to fabuła najnowszego spektaklu Rewii Sylaba. Jego prapremiera odbyła się w sobotni wieczór i jak zwykle, niezmiennie od 29 lat zachwyciła publiczność.

Pierwszy raz zdecydowałam się na taką formę inscenizacji naszego widowiska – mówi Irena Zdunek, szefowa Sylaby. Bardzo obawiałam się tego eksperymentu, zadając sobie setki pytań. Czy przekaz zostanie zrozumiany, czy nie będzie zbyt trudny w odbiorze i w końcu, czy dziewczynki podołają wyzwaniu.

Okazuje się, że rozterki, które dręczyły Panią Irenę były zupełnie niepotrzebne.  Spektakl rozpoczyna inscenizacja obrad wyszkowskiej rady miejskiej, podczas której przekazany zostaje komunikat o fakcie spadku. Jego otrzymanie uwarunkowane jest wybudowaniem w mieście młodzieżowego centrum kultury i sztuki i nadanie mu imienia godnego patrona. I w tym miejscu wszystko się rozpoczyna. Padają różne propozycje – od Jamesa Bonda po Kubusia Puchatka. Radni spierają się i wytaczają najpoważniejsze argumenty, by przeforsować swoje propozycje. Każda z nich zobrazowana jest taneczno – wokalnym show Sylaby. Do głosu dochodzą także dzieci. I one mają swoje kandydatury do tytułu patrona. I tak w barwny i pięknie brzmiący sposób Rewia Sylaba przedstawia na scenie postaci kolejnych bohaterów. Jak ta opowieść się zakończy? Jak ze swoich ról wywiązali się wyszkowscy radni? Fragmenty zobaczycie w naszym materiale wideo, w którym staraliśmy się pokazać fragment przedstawienia zza jego kulis.

SUPER… robi wrażenie. Zasadniczo różni się od dotychczasowych premier. Można nawet pokusić się o pytanie czy Sylaba to jeszcze dziecięca rewia czy to już muzyczny teatr? Scena Amelii to najprawdziwszy majstersztyk w wykonaniu młodych artystek. Takiego poziomu nie powstydziłby się nawet renomowany teatr Roma.

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo i pierwszych dwóch części w galerii foto.

Kliknij aby przejść do galeriiKliknij aby przejść do galerii
Kliknij aby przejść do filmu KOMENTARZE (0)

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu.
Możesz jako pierwszy/a napisać co o tym myślisz!

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków