Kanał RSS
Google+
Dzisiaj jest czwartek, 22 marca 2018 r.

Moda na życie bez uzależnień - PaT-ulisko w Długosiodle

30.01.2013 r. 10:37, autor: M.Suzdorf

Wasze serca biją w jednym rytmie - mówił Stanisław Jastrzębski, Wójt Gminy Długosiodło, na PaTulisku, które odbyło się w dniach 29-30 stycznia br. w Długosiodle.

PaT to jest głos młodych ludzi. Takich, jak Ci, którzy ledwo co kończą szkołę podstawową, są w gimnazjach, liceach, idą na studia i mają prawo także być głosem profilaktyki. Bo ta profilaktyka adresowana do młodych ludzi nie może być uprawiana wyłącznie przez dorosłych bez głosu tych młodych. Rozmawiać to nie znaczy mówić, ale to znaczy mówić i słuchać. I PaT jest właśnie taką komunikacją.

jach Pat jest tworzeniem takiej płaszczyzny gdzie można wyrażać siebie. Również poprzez sztukę. Dzisiaj w Długosiodle mnóstwo się dzieje, bo to kolejny przykład gotowości młodych ludzi do tego, by ich traktować poważnie. PaT to nie jest fikcja. To jest prawda o profilaktyce. W Pacie chodzi o taką normalność. Żeby ludzie byli blisko siebie. Nie przed komputerem tylko ze sobą, patrząc sobie prosto w oczy. Chodzi o relacje ludzi. Więc PaTulisko to jest taka bliskość - mówił szef PaTu inspektor Grzegorz Jach. Jest to człowiek szczególny dla społeczności PaTowskiej. To on był inicjatorem stworzenia całego programu dla młodzieży "Profilaktyka a Teatr", obecnie "Profilaktyka a Ty". Jak cenionym jest człowiekiem można było się przekonać w Długosiodle. Tam z rąk przedstawicieli młodzieży otrzymał drobny upominek w postaci aniołka i pięknego obrazu. Najważniejsza w tym wszystkim była jednak zamieszczona dedykacja: Najlepszemu przyjacielowi Grzegorzowi Jachowi, osobie, która sprawiła, że myśl profilaktyczna stała się rzeczywistością, a nasze życie nabrało głębszego sensu. Za wiarę w każdego młodego człowieka, nadzieję, że świat może stać się lepszy i miłość, dzięki której serca wszystkich PaTowiczów biją w jednym rytmie. Wszyscy podziękowali w ciszy Grzegorzowi Jachowi wspólnym biciem serc. 

andrusiuk  Kiedy w Pacie chce się powiedzieć coś ważnego, to mówi się to także ciszą i tym właśnie symbolicznym biciem serc, poprzez uderzanie dłonią o pierś. Myślę, że dla wszystkich nas Pan Grzegorz Jach jest osobą szczególną, jest tym naszym aniołem stróżem, naszej wrażliwości, myśli humanistycznej, moralności,  duchowości, serdeczności- stwierdziła Agnieszka Łazicka-Andrusiuk, nauczycielka i opiekunka młodzieży PaTowskiej w Długosiodle. Podczas uroczystości oficjalnie powstała samodzielna gminna grupa PaT w Długosiodle. Z tej okazji szef PaTu inspektor Grzegorz Jach oficjalnie przekazał flagę PaTu w ręce przedstawicieli z Długosiodła. Jednocześnie wybrano lidera programu PaT w Długosiodle, którym została Patrycja, uczennica Gimnazjum publicznego im. Armii Krajowej. Warto rozwijać siebie. PaT pokazuje, że nie trzeba sięgać po narkotyki czy po inne używki, ale że można ten czas wykorzystać inaczej poprzez rozwijanie siebie, poprzez warsztaty - mówiła liderka. Atmosfera, która panowała na całej imprezie była niesamowita. Wszyscy razem zaśpiewali hymn PaTu, cała sala podniosła w górę ręce. Czuło się niesamowitą wspólnotę i więź z ludźmi, których w większości tak naprawdę spotkało się pierwszy raz. To kolejny dowód na to, że wydarzenia organizowane przez PaT jednoczą i pozwalają młodemu człowiekowi spojrzeć inaczej na otaczającą go rzeczywistość. Finałowy koncert poprzedzony był trwającymi cały dzień warsztatami. Na zajęciach młodzież mogła poznawać warsztat pracy dziennikarza, uczyła się jeżyków obcych, szkoliła w samoobronie. Były także warsztaty śpiewu, kuglarstwa, tańca wpółczesnego a takżę kulinarskie.

jastrzębski, jach, Na imprezę przybyli goście z Ostrowi Mazowieckiej, Wyszkowa i Długosiodła. Wśród nich znalazły się władze samorządowe, przedstawiciele policji powiatowej, Ks. proboszcz Stanisław Marzec, rodzice, nauczyciele, sponsorzy i przede wszystkim liczna młodzież. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji i zajęć o różnorodnej tematyce. Jedne z nich, zajęcia z hip-hopu, poprowadził Branko Bielopotocky ze Słowacji, kilkukrotny Mistrz Europy i Świata w tańcu. Patronat nad Patuliskiem objął Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, który otworzył galę finałową. Chcę przede wszystkim podziękować wszystkim tym, którym się chciało przyjechać do Długosiodła. Kochani to jest pewnego rodzaju święto dla naszej gminy, dla naszych mieszkańców - mówił Wójt.

Kliknij aby przejść do galeriiKliknij aby przejść do galerii
Kliknij aby przejść do filmu KOMENTARZE (1)

Kubek napisał/a: 2013-02-07 12:35:28

Super impreza :) czekam na następną :D Gratuluje nowej Długosiodlańskiej grupie :)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Komentarze promujące strony, produkty itp. będą usuwane.


Legalna Kultura
Projekt Przedsiębiorczy Wyszków