Czy warto jeść pizze?

Categories Inne
Czy warto jeść pizze?

Ludzie zaczynają wszystkiego sobie odmawiać. Tak skrupulatnie koncentrują się wyłącznie na tym, co jest na zewnątrz, że potrafią poświęcić całe swoje życie i każdy jego element tylko po to, by przez cały czas chwalić się idealnymi szczupłymi sylwetkami. W ich jadłospisach taka wypełniona serem pizza po prostu nie może się pojawić. Po zjedzeniu nawet jej malutkiego kawałeczka pojawiają się ogromne wyrzuty sumienia, a konsument od razu udaje się na swoją siłownię, by wypocić wszystkie spożyte kalorie na bieżni lub rowerku stacjonarnym.

Ile jednak można tak żyć? Prędzej czy później każdy się podda i na nowo zacznie spożywać swoje ukochane przekąski, by nareszcie poczuć w ustach smak czegoś innego od sałaty czy ryby. A przecież pizza nie jest wcale takim złym daniem, jak się je maluje. Zamawiając ją sobie od czasu do czasu w Nowej Hucie w Krakowie z jedzeniem na dowóz, każdy jedynie sprawia sobie przyjemność. A każdy i to bez wyjątku zasługuje na nią przynajmniej ten jeden raz w tygodniu. Twierdzą tak sami dietetycy i trenerzy personalni, którzy również namawiają swoich klientów do robienia tzw. „cheat meali”. Są to „oszukane posiłki”, które spożywa się zwykle raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, jedząc w ich trakcie to, na co ma się tylko ochotę.

Warto jednak wspomnieć również o tym, że niejedna pizzeria oferuje dziś specjalne menu właśnie dla tych osób, które są na jakiejś diecie. Włoskie placki przygotowywane są na spodach bezglutenowych lub cieście wykonanym z mąki razowej bądź żytniej. Można pokryć je wyłącznie samymi warzywami, w ten sposób uzyskując typowe danie wegetariańskie. Pizzę można więc spokojnie dostosować do swojego trybu żywienia, by móc ją zjeść bez dosłownie żadnych wyrzutów sumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *